Česky | English

Charter Management

Kapitánský kurz standard

POPIS

Kapitánský kurz je zaměřený především na praktické ovládání a vedení plachetnice. Přednostně se věnujeme kotevním manévrům a manévrování v marině. Dále se probírají základy jachtigu, navigace, čtení mapy, noční plavby a záchranné manévry.

CENA - 360 EUR na osobu + 150 EUR správní poplatek za samotnou zkoušku (hradí se na místě chorvatskému kapitanátu)

POČET OSOB - 6 osob (školicí loď je 3 kabinová) + školitel

16.4. - 23.4. 6 MÍST VOLNÝCH

27.8. - 3.9. 6 MÍST VOLNÝCH

30.4. - 7.5. 6 MÍST VOLNÝCH 3.9. - 10.9. 6 MÍST VOLNÝCH
7.5. - 14.5. 6 MÍST VOLNÝCH 10.9. - 17.9. 6 MÍST VOLNÝCH
14.5. - 21.5. 6 MÍST VOLNÝCH 17.9. - 24.9. 6 MÍST VOLNÝCH
21.5. - 28.5. 6 MÍST VOLNÝCH 24.9. - 1.10. 6 MÍST VOLNÝCH
28.5. - 4.6. 2 MÍSTA VOLNÁ 1.10. - 8.10. 6 MÍST VOLNÝCH
4.6. - 11.6. 3 MÍSTA VOLNÁ 8.10. - 15.10. 6 MÍST VOLNÝCH
11.6. - 18.6. 5 MÍST VOLNÝCH
18.6. - 25.6. PLNĚ OBSAZENO
2.7. - 9.7. 1 MÍSTO VOLNÉ

Kapitánský kurz exclusive

POPIS

Obsahem kapitánského kurzu "EXCLUSIVE" je to samé, co kapitánského kurzu "STANDARD", avšak počet osob je omezen na polovinu. Účastník kurzu má tak na vše více času, může se manévrům věnovat déle a dostat je tak více pod kůži. Účastníci také mají kajutu pro spaní pouze pro sebe.

CENA - 720 EUR na osobu + 150 EUR správní poplatek za samotnou zkoušku (hradí se na místě chorvatskému kapitanátu)

POČET OSOB - 3 osoby (školicí loď je 3 kabinová) + školitel

16.4. - 23.4. 3 MÍSTA VOLNÁ

3.9. - 10.9. 3 MÍSTA VOLNÁ

30.4. - 7.5. 3 MÍSTA VOLNÁ 17.9. - 24.9. 3 MÍSTA VOLNÁ
7.5. - 14.5. 3 MÍSTA VOLNÁ 1.10. - 8.10. 3 MÍSTA VOLNÁ
14.5. - 21.5. 3 MÍSTA VOLNÁ 8.10. - 15.10. 3 MÍSTA VOLNÁ
21.5. - 28.5. 3 MÍSTA VOLNÁ
4.6. - 11.6. 3 MÍSTA VOLNÁ
18.6. - 25.6. PLNĚ OBSAZENO

Kapitánský kurz VIP

POPIS

Obsahem kapitánského kurzu "VIP" je to samé, co kapitánského kurzu "STANDARD", avšak osoby do svého kurzu si můžete vybrat sami. Máte partu kamarádů, s kterými si chcete udělat kapitásnký kurz? Pak je tato varianta přesně pro vás. Užijte si kapitásnký kurz pouze se svými kamarády nebo rodinou.

CENA - 3 kabinová loď (6 osob + školitel) - 2.160 EUR

4 kabinová loď (8 osob + školitel) - 2.880 EUR

TERMÍNY + OBSAZENOST

Vyberte si jakýkoliv volný termín mimo červenec a srpen (v těchto měsících kapitásnké kurzy neděláme).

Kondiční plavby

POPIS

Vlastníte již kapitánský průkaz, ale chcete se zdokonalit v oládání lodi a načerpat trochu hlubší znalosti jachtingu? Pak jsou naše kondiční jízdy právě pro vás!

Na kondičních jízdách se soustředíme především na:

• Pokročilé techniky kotvení (single handed)
  • Pokročilé techniky plachtění a ovládání lodi
  • Jízdu s gennakerem
  • Plavbu v noci + používání harnesů
  • Pokročilá navigace
  • a mnohem více!

CENA - 400 EUR na osobu

POČET OSOB - 6 osob (školicí loď je 3 kabinová) + školitel

TERMÍNY + OBSAZENOST

Termíny budou vypsány v průběhu podzimu/zimy

Koupit kapitánský kurz jako DÁREK - VOUCHER

Průběh kapitánského kurzu

Při úspěšném absolvování získání chorvatského oprávnění "B". Sestřih momentů z kapitánského kurzu ve formě videa naleznete zde.

sobota 15:00-17:00 Sraz v marině Mandalina v Šibeniku, mezi 15hod a 17hod nalodění. Přivítání. Briefing. Podle počasí se již vyplouvá, nebo se stráví klidný večer v marině, účastníci mají možnost jít se projít do historického centra Šibeniku.
neděle Ranní briefing, kde si účastníci vyslechou základní bezpečností pravidla a pravidla kurzu obecně. Okolo 10hod se vyplouvá. První den na moři je zaměřený na představení a nacvičení základní práce s plachtami a takeláží. Úkázka a nácvik otoček po větru a proti vetřu a zacházení s plachtami při tomto manévrování. Navečer kotvení ve školicím středisku v Sovlje, kde si účastníci osvojí práci s mapou, koná se teoretická příprava. Základy VHF komunikace.
pondělí Ranní briefing, kde se představí plán dne. Okolo 10hod se vyplouvá. Druhý den je zaměřený na základy kotvení a přistávání - kotvení na mole (bokem, mooring), kotvení na bojce, kotvení na kotvě, vyvazování na břeh. Navečer příjezd do mariny. Opakování teoretických znalostí a VHF komunikace.
úterý Ranní briefing. Okolo 10hod se podle počasí vyplouvá, krátké plachtění. Nácvik rychlých obratů. Okolo 13hod návrat zpět do mariny. V 15hod teoretická zkouška na kapitanátu v Šibeniku. Podle nálady a počasí vyplutí, nebo večer v marině.
středa, čtvrtek, pátek Procvičování nabytých znalostí. Školicí technika půldenní kapitán, kdy vždy jeden účastník bude na půl dne kapitánem a bude muset činit všechna rozhodnutí tak, jako kdyby byl na lodi sám. Čtvrtek noční plavba, procvičování noční navigace.
pátek Procvičování nabytých znalostí. Poslední dva účastníci projdou školicí technikou půldenní kapitán. Navečer návrat do mariny. Zakončení kurzu.
sobota 9:00 Vylodění, odjezd.
Školící středisko Sovlje

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

Kapitánské kurzy iDnes

Přečtěte si o získání kapitánského průkazu s Yacht Club Praha na iDnes.cz!

Přejít na odkaz

Přihlášky na telefonním čísle +420 736 242 411 nebo e-mailu yachtclub@yachtclub.cz.