O nás

Jachetní klub Praha, jinak také Yachtclub Praha (YCP), založil již na počátku devadesátých let známý průkopník adrenalinových sportů a vášnivý jachtař Jiří Jelínek. Tento outdoorový guru sám postavil svou první plachetnici jménem Shinook, kterou v létě 1990 převezl na Jadran a dal tak vzniknout Jachetnímu klubu Praha.

Jachetní klub, jako první česká charterová společnost, začala organizovat plavby, půjčování lodí a kapitánské kurzy. Jirka Jelínek Jadran vždy miloval a ten se stal jeho druhým domovem. Postupem času se společnost rozrostla a stala se velmi profesionální – nakoupila nové lodě, které pravidelně obměňuje a modernizuje, pořádá školení kapitánů a kapitánské kurzy, pravidelně publikuje v jachtařských časopisech, založila prestižní Májovou regatu – jachetní závod v oblasti Kornátů a Murterského moře.

Jirka Jelínek nás bohužel náhle opustil v lednu 2016. Ve svých 76 letech byl stále velmi aktivní.

Posledních několik let s Jiřím úzce spolupracoval jeho vnuk Matěj Novák, pracoval jako skipper, vedl kapitánské kurzy, podílel se na fungování Jachetního klubu. Po odchodu Jirky převzal Matěj Novák starost o společnost.

Matěj zdědil po Jirkovi dobrodružnou povahu, lásku k přírodě a yachtingu. Od dětství trávil část léta na dědových jachtách a svou lásku k vodě a větru si Matěj rád užívá i na windsurfovém prkně.

Tým YCP tak úspěšně pokračuje v odkazu Jirky Jelínka. Z původních pěti plachetnic, které Matěj přebral po odchodu Jirky Jelínka, se pospupem času flotila rozrostla a v současné době máme deset jachet, které kotvíme v naší domovské marině Mandalině v překrásném Šibeniku.

V posledních letech rozšířila náš pracovní tým i žena Matěje, Kristýna, která nám do našeho rodinného podnikání vnesla tolik potřebnou ženskou energii.

Naše společná práce je naši láskou a naším koníčkem a my jsme za to moc vděční.